چراغ ها

چراغ خیابانی چیست؟ انواع چراغ خیابانی

چراغ خیابانی چیست

در تمام دنیا روشنایی خیابان در ساعات تاریکی اهمیت بالایی دارد. چراکه فاکتور مهمی برای ارتقای امنیت مناطق شهری و افزایش کیفیت زندگی در زمان تاریکی است.

روشنایی خیابان ایمنی رانندگان، سواران و عابران پیاده را نیز بهبود می‌بخشد. حجم بالایی از سوانح رانندگی در تاریکی و جاده‌های با روشنایی نامناسب رخ می‌دهد.به‌ویژه برای عابران پیاده که آسیب‌پذیرترین هستند.

چراغ‌های خیابانی لامپ‌هایی هستند که روشنایی راه‌ها را تامین می‌کنند. این چراغ‌ها اغلب در مکان‌های مختلفی که نیاز به روشنایی است استفاده می‌شوند. اجزای اصلی آنها لامپ، سیم، منابع نور، تیرهاو بازوهای سبک و فلنج هستند.

تاریخچه چراغ‌های خیابانی

اولین چراغ خیابانی

در آغاز قرن شانزدهم،بیرون از پنجره‌های رو به خیابان‌های مسکونی در پاریس وسایل روشنایی نصب می‌شد. بسیاری از چراغ‌های خیابانی در خیابان های پاریس در زمان لویی چهاردهم ظاهر شدند. لویی چهاردهم، که  لقب “پادشاه خورشید” دارد، در سال 1667 قانون روشنایی جاده‌های شهری را به طور رسمی اعلام کرد. عده‌ای بر این باورند که به دلیل انتشار همین فرمان بود که سلطنت لویی چهاردهم در تاریخ فرانسه “عصر روشن” نام گرفت.

چراغ خیابانی چیست؟

چراغ‌های خیابانی از فناوری روشنایی برای روشنایی معابر استفاده می‌کنند. یک چراغ خیابانی الکترونیکی ایده‌آل باید کم مصرف با عمر طولانی، ضریب توان بالا و  هارمونیک جریان کم است. چراغ‌های خیابانی صباترانس در دو نوع لامپ COB و SMD و 18 ماه گارانتی ارائه می‌شوند.چراغ‌های خیابانی لامپ اس ام دی 50 تا 300 وات صبا ترانس، زاویه نور 60 درجه و درجه محافظت IP65 برای حفاظت در برابر آب فشار پایین و گرد وغبار دارند. چراغ های خیابانی با لامپ COB نیز از 50 تا 200 وات بوده و زاویه نور 30 درجه و درجه محافظت IP65 دارند.

 چراغ های خیابانی صباترانس

استاندارد روشنایی معابر

استاندارد طراحی روشنایی جاده شهری یک استاندارد دولتی است که برای تنظیم الزامات روشنایی در ساخت و ساز جاده‌های شهری استفاده می‌شود. برای هر شهر هم بسته به شرایط و وضعیت معابر و جاده‌ها و  شرایط فنی خاص و امکانات برای وسایل نقلیه و عابرین پیاده متفاوت است.

راه‌های شهری بر اساس وضعیت موجود در شبکه راه‌ها، عملکردهای حمل و نقل و عملکردهای خدماتی ساختمان‌ها و ساکنان شهری به بزرگراه‌ها، راه‌های اصلی، راه‌های فرعی و راه های مسکونی طبقه‌بندی می‌شوند.

پارامترهای مهم روشنایی خیابان

راندمان لامپ: راندمان یک لامپ، نسبت کل شار نوری ساطع شده توسط لامپ به کل شار نوری ساطع شده توسط همه منابع نوری موجود در چراغ در شرایط کاری یکسان تعریف می‌شود. پس از یک دوره استفاده مشخص، نسبت روشنایی متوسط ​​یا روشنایی متوسط ​​در یک سطح مشخص به میانگین روشنایی یا روشنایی متوسط ​​زمانی که دستگاه به تازگی در شرایط مشابه نصب شده باشد، به دست می آید. فاصله عمودی بین مرکز نور و سطح جاده را ارتفاع نصب چراغ می گویند و تعیین‌کننده فاصله بین چراغ‌ها است.

عرض موثر جاده: عرض نظری مورد استفاده در طراحی روشنایی جاده با عرض واقعی جاده، طول چراغ و آرایش لامپ متناسب است. وقتی همه لامپ‌ها در یک طرف قرار دارند، عرض موثر جاده برابر است با عرض واقعی جاده منهای یک طول پیشرو. هنگامی که چراغ‌ها در هر دو طرف به صورت پلکانی و مخالف قرار می گیرند، عرض موثر جاده برابر است با عرض واقعی جاده منهای دو طول برآمدگی. هنگامی که چراغ‌ها به طور متقارن در مرکز جاده دو نوار قرار می‌گیرند، عرض موثر جاده با عرض واقعی جاده برابر است.

متوسط روشنایی جاده: مقررات مربوطه کمیسیون بین المللی روشنایی (CIE) مقدار متوسط ​​روشنایی هر نقطه اندازه‌گیری یا محاسبه شده را در یک نقطه از پیش تعیین شده روی سطح جاده تعریف می‌کند.

زاویه ارتفاع لامپ: زاویه ارتفاع هر خیابان با عرض خیابان لامپ و منحنی توزیع نور لامپ تعیین می‌شود. وقتی سر لامپ قابل تنظیم است، خط مرکزی منبع نور باید بین L/3 و 1/2 عرض جاده باشد. پس از نصب بدنه لامپ، سمت سر چراغ چراغ بازوی بلند (یا لامپ بازویی) باید 100 میلی‌متر بالاتر از سمت قطب باشد.

استاندارد ارتفاع نور در چراغ خیابانی

از آنجایی که ارتفاع تعیین کننده میدان دید است، انتخاب ارتفاع مناسب میدان دید روشنایی چراغ خیابان را تعیین می کند.

تمام چراغ‌های خیابانی باید در یک ارتفاع (ارتفاع از مرکز نور تا زمین) نصب شوند. برای تحقق اهداف نصب، ارتفاع لامپ باید برابر با عرض جاده‌ای باشد که باید روشن شود. H نشان دهنده ارتفاع نصب لامپ برحسب متر (m) و L عرض جاده (m) است. وقتی فقط یک طرف روشن است H≌L. وقتی هر دو طرف روشن است HL / 2.

فاصله بین چراغ‌های خیابانی

فاصله استاندارد چراغ خیابانی

فاصله بین چراغ‌های خیابانی بسته به نوع جاده (مانند جاده‌های صنعتی، جاده‌های روستایی یا جاده‌های شهری) و توان لامپ چراغ خیابانی متغیر است. عرض جاده و ارتفاع تیرهای چراغ خیابانی نیز تعیین کننده فاصله بین چراغ‌های خیابانی است که باید با استفاده از متر تخمین زده شود.

فاصله ناکافی بین تیرهای چراغ خیابان و زوایای ارتفاع بیش از حد لامپ‌ها به روشنایی اصولی آسیب می‌زند.

در حال حاضر، چراغ های خیابانی برای تعقیب اهداف هنری و زیبایی شناختی شهرها بسیار سودمند هستند. فاصله بین چراغ‌های خیابانی در جاده های شهری با توجه به تراکم جاده‌ها متفاوت است. به طور کلی فاصله چراغ های خیابانی در معابر شهری بین 25 تا 50 متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *